Naše školička

MŠ Praha 9 - Lehovec

KORONAVIR - aktuální informace

1.6. Děkujeme všem dětem, které nám nakreslily  a poslaly různé obrázky k jednotlivým videům - získaly za ně pohádkové DVD. Všechny výkresy a obrázky jsou na nástěnkách v atriu MŠ. Dále děkujeme všem rodičům i dětem za účast v soutěži Poznáte rybníky - tato účast byla také oceněna malým dárečkem. Děti, které nyní nechodí do MŠ, dostaly odměnu do pytlíku  s věcmi, které naleznete v atriu.

 

28.5. Výkaz péče o dítě - formulář na ošetřovné ke stažení: https://eportal.cssz.cz/…pdf 

                                         informace zde:  https://eportal.cssz.cz/…f7M 

19.5. Znovuotevření MŠ

Děkujeme všem rodičům, kteří okamžitě odepsali a nahlásili nám docházku či nepřítomnost svých dětí v období od 25. 5. 2020. Velmi si vážíme vstřícnosti rodičů, v jejichž možnostech bylo nechat si děti i nadále doma a netrvali na docházce svých dětí. Tím nám pomohli vytvořit bezpečnější a méně početné kolektivy dětí. Věci dětí v podepsaných igelitových pytlích si můžete vyzvednout v týdnu od 25. 5. – 29. 5. mezi 12.00 - 17.00 hodinou v atriu MŠ. Nepodepsané věci budete mít v koších označených značkou třídy. Děti, které chodily na keramiku, zde mají i výrobky – prosíme, přineste si na tyto výrobky nějakou tašku či nádobu – výrobky budou v atriu v krabicích.

 

Předškoláci – pro odcházející předškoláky chystáme setkání na zahradě po třídách s předáním dárečku pro děti a dětských portfolií a výkresů. Nebudeme nic nacvičovat, všechny rodiče předškoláků budeme informovat mailem či telefonem.

 

Platby za školné – vráceno bude 300,- Kč za březen, 600,- Kč za duben a 450,- Kč za květen, případně bude platba posunuta na červen. Budeme řešit individuálně a školné vrátíme v měsíci červnu.

Platby za kroužky – plavání bude řešit agentura (plavecký bazén) . Za keramiku vracíme 500 Kč.

Platba za KR – poplatek 400,- Kč za mladší děti převedeme na další školní rok, předškolákům bude stržena částka 200,- za dáreček, 400,- Kč jim bude vráceno na účet.

 Přeplatky za stravné se vracejí v červenci.

 

 

 

15.5. Ošetřovné: Poslanecká sněmovna schválila 13. 5. 2020 pozměňovací návrh, podle kterého budou mít nárok na ošetřovné nadále až do 30. června 2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Návrh bude projednávat Senát.

 

 

10. 5. Vážení rodiče, naše školka obnoví částečně provoz 25. 5. Vzhledem k trvajícím mimořádným opatřením a pokynům nadřízených orgánů Vám předkládáme důležité dokumenty vztahující se k provozu v naší školce v období 25. 5. - 30. 6. 2020. Prosíme, abyste si je pečlivě pročetli a rozhodli se o postupu vhodném pro Vaše dítě. V případě dotazů jsem Vám k dispozici. Dokumenty Znovuotevření MŠ Chvaletická a Čestné prohlášení  Vám byly zaslány na mail, dále ho naleznete zde.

Žádáme Vás, abyste do 15. 5. sdělili na mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. účast či neúčast Vašeho dítěte. Děkujeme.

Aktuální informace ke znovuotevření MŠ: ZNOVUOTEVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY CHVALETICKÁ.

Čestné prohlášení: ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ.

Podmínky provozu, manuál od MŠMT: http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss

 

5. 5.Vážení rodiče,

na základě Usnesení 37. jednání Rady městské části Praha 14 ze dne 4. 5. 2020 může dojít k obnovení provozu v mateřských školách zřizovaných MČ Praha 14 od 25. 5. 2020 za zpřísněných hygienických opatření.

Organizace provozu bude upřesněna ředitelkou MŠ v následujících dnech. Našim cílem je vytvořit menší skupiny, které se nebudou promíchávat. Dále není zatím jisté, zda do školy nastoupí všichni zaměstnanci. V příštím týdnu budete osloveni hromadnou sms zprávou nebo mailem, abychom zjistili, zda vaše dítě nastoupí či ne. Naši prioritou je vytvoření bezpečného prostředí pro děti i zaměstnance. Sledujte, prosím, aktuální informace na webových stránkách.

 

4. 5. Kytička pro maminku ke Dni matek: http://krokotak.com/2013/02/paper-bouquet-for-mothers-day/   omalovánka k vytisknutí je pod fotografiemi (stačí odrolovat dolu, kliknout a vytisknout)

4. 5. Květnové pracovní listy nejen pro předškoláky Květen - pracovní  listy.docx

27. 4. Adopce klokana bažinného - naše Školička díky vaší spolupráci již dlouhodobě sponzoruje klokana bažinného ze ZOO Praha. I letos bychom rádi v adopci pokračovali a podpořili ZOO v této nelehké situaci. Věříme, že i když je MŠ zavřená, zvládneme společně potřebnou částku vybrat. Pokud chcete přispět jakoukoliv částkou (každý drobný příspěvek se počítá), zašlete ji, prosím, na účet KR (klubu rodičů) do konce května. Do zprávy pro příjemce napište ,,klokan". Společně to zvládneme! Děkujeme.

Klokan - pracovní list ke stažení: Klokan.docx 

22. 4. Texty k jarnímu videu o sluníčku: Vozilo se na jaře.pdfŘíkanka ke sluníčku.pdf
19. 4. Tematické pracovní listy: Pracovní listy jaro.docx

2. 4. Básnička o mytí rukou z videa: Aby byly ručičky čisté jako rybičky.docx

28. 3. V aktualitách naleznete nové informace včetně příloh s náměty na procvičování s předškoláky, tipy na hry a jiné odkazy.

25. 3. Co dělají zaměstnanci Školičky, když jsou děti doma? Kromě toho, že prostory školky uklízí, třídí, vyrábí edukativní pomůcky, připravují náměty a projekty, tak nejvíce času věnují nyní nejpotřebnější věci - šijí roušky. Více informací se dozvíte v sekci Ze života školky.

 

Uzavření mateřské školy.

Na základě Usnesení Rady MŠ Prahy 14 přerušují provoz všechny mateřské školy na Praze 14 s výjimkou MŠ Obláček, Šebelova 874. Ta je od středy 18. 3. otevřena pro všechny předškolní děti rodičů pracujících v kritické infrastruktuře státu, či samoživitelů.

 

Pokud máte zájem o vystavení OČR, napište, prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bude vám obratem zasláno s elektronickým podpisem.

V době uzavření MŠ bude školné úměrně kráceno o 150 Kč za každý týden.

Platbu stravného zatím přerušte.

Usnesení Rady MČ14.docx

 

 


 

"Naučte se prožívat kouzelný život, který může být plný poznání a radosti."

 Mateřská škola, jejímž zřizovatelem je Městská část Prahy 14, byla otevřena v roce 1976. Nachází se uprostřed sídliště Lehovec v bezprostřední blízkosti základní školy. V roce 2014 budova prošla vnější rekonstrukcí a byla zde zřízena menší třída pro děti s logopedickými i kombinovanými postiženími.

V současné době je tedy v provozu pět heterogenních tříd (z nichž jedna je pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami).
Mateřská škola má vlastní kuchyň, zahradu, děti využívají k pobytu venku i školní hřiště ZŠ a k procházkám nedaleký lesopark a okolí Kyjského rybníka. Výchovně vzdělávací program "Kouzelná Školička" je zaměřen na rozvoj tvořivosti a individuality každého dítěte a dává dostatek prostoru pro spontánní hru. Předškolní děti pracují dle přípravného programu "Školička pro šikulky", kde se děti systematicky připravují na vstup do základní školy.

 

                                fotografie budovy Kučera

 

    FOTO5320  FOTO5346  FOTO5327


Aktuality

Letní provoz

Vážení rodiče, po dohodě se zřízovatelem Vám oznamuji, že naše mateřská škola  je z důvodu rekonstrukce stoupaček o prázdninách uzavřena. Předem  přihlášené děti na letní provoz pobere v termínu od 7.7. -...

Zápis do MŠ a ZŠ

V sekci zápis naleznete aktuální informace ohledně elektronického zápisu do naší MŠ. Zápis do ZŠ Chvaletická probíhá po celý duben. Online formulář k zapsání dítěte do prvního ročníku a další...

Milí rodiče,

protože jsme se už pár týdnů neviděli, rádi bychom vás alespoň touto cestou pozdravili. Přejeme Vám, abyste i v této těžké době, prožívali doma s dětmi hezké chvilky plné porozumění...